Studenckie Koło Naukowe "BeHaP"

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona Facebook: https://www.facebook.com

terminy spotkań:

 

LOGO Studenckiego Koła Naukowego "BeHaP"

Z radością przedstawiamy nowe logo Studenckiego Koła Naukowego BeHaP
wykonane przez Członkinię Koła Panią Laurę Słotwińską z kierunku ZIP.

LOGO KOA NAUKOWEGO BEHAP 112 1


Podstawowe cele Koła:

 1. Rozwijanie własnych ambicji naukowych członków,
 2. Angażowanie się w różnego rodzaju projekty naukowe,
 3. Kształtowanie umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej,
 4. Angażowanie się w badania prowadzone na naszym wydziale i poza wydziałem,
 5. Śledzenie najnowszych odkryć naukowych,
 6. Zapraszanie autorytetów naukowych,
 7. Współpraca z innymi organizacjami naukowymi i naukowcami,
 8. Organizowanie wyjazdów o charakterze naukowym,
 9. Organizowanie imprez, seminariów i pokazów naukowych na i poza wydziałem,
 10. Propagowanie wiedzy,
 11. Prowadzenie sekcji tematycznych.


  Opiekun Koła:
  dr inż. Dorota Wojtyto


ZAJĘCIA WYJAZDOWE DO STRZELNICY
STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO "BEHAP"

W dniu 17.12.2018 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego "BeHaP" z kierunków Inżynieria Bezpieczeństwa i Higiena Pracy, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Fizyka Techniczna, Inżynieria Biomedyczna, Zarządzanie i Inżyniera Produkcji wraz z opiekunem Koła dr inż. Dorotą Wojtyto oraz dr inż. Grzegorzem Banaszkiem wzięli udział w zajęciach wyjazdowych do Strzelnicy Hubertech w Jaworznie.
Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Członkowie Koła zapoznali się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy oraz w związku z uprawianiem strzelectwa sportowego, procedurami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zagrożeniami na stanowisku pracy instruktora strzelectwa sportowego. Studenci mieli także okazję poznać budynek oraz cały obiekt strzelnicy pod względem bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Studenci zostali zapoznani z różnymi rodzajami broni dostępnymi w strzelnicy oraz procedurami ich używania. Zasadniczym punktem programu była nauka strzelania z jednostek broni krótkiej i długiej, centralnego i bocznego zapłonu przy użyciu celowników mechanicznych i optycznych na różnych odległościach pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Studenci mieli niebywałą okazję posługiwania się pistoletem COLT 1911, pistoletem H&K USP kal. 9x19, karabinkiem AR 15, PM  – 63 RAK  (polski pistolet maszynowy), karabinem snajperskim REMINGTON – kal. 223 REM oraz strzelbą MAROCCHI FIN 612S do poruszającego się celu (rzutek). Pomimo faktu, że dla większości studentów było to pierwsze spotkanie z bronią wykazali się oni doskonałymi umiejętnościami oraz predyspozycjami. Wszystkim studentom serdecznie gratulujemy doskonałych wyników. Bardzo ciekawym punktem programu było również ćwiczenie treningowe z użyciem symulatora komputerowego, wyświetlane na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego do doskonalenia umiejętności strzeleckich w różnych warunkach i symulowanych sytuacjach. Członkowie Koła wzięli udział także w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki którym poznali specjalistyczny sprzęt ratowniczy (także wojskowy) i praktyczne umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia w strzelnicy okazały się doskonałą formą zdobywania wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz nawiązania nowych znajomości.

Z racji tego, że Koło Naukowe "BeHaP" to nowa organizacja studencka, działająca na naszym Wydziale, zajęcia w strzelnicy były pierwszym spotkaniem wyjazdowym członków Koła, które okazało się wspaniałym doświadczeniem i miejscem integracji studentów. Dziękujemy serdecznie za bardzo intensywne i pouczające zajęcia dydaktyczne przede wszystkim organizatorowi - Dyrektorowi ośrodka Hubertech, Panu Dariuszowi Kuroniowi, za ciepłe przyjęcie,  fantastyczny klimat, fachową wiedzę i profesjonalne wsparcie szkolenia.  Jesteśmy także niezmiernie wdzięczni instruktorowi strzelectwa, naszemu studentowi kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Panu Mateuszowi Knopowi za organizację zajęć oraz fachowe szkolenie. Słowa wdzięczności kierujemy także w stronę ratownika medycznego oraz pozostałych instruktorów strzelectwa.

Polecamy serdecznie strzelnicę i rekomendujemy zorganizowanie zajęć dydaktycznych oraz miłej formy rekreacji i spędzenia wolnego czasu w strzelnicy Hubertech w Jaworznie.

          Zapraszamy nowych członków Studenckiego Koła Naukowego "BeHaP" do współpracy.

zdjęcia z wyjazdu

więcej zdjęć na www.facebook.com